SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

Bebek yataklarının fiyatları nedir?

Genel olarak ürettiğimiz mobilyalar boyut ve aksesuar olarak çok farklılık gösterdiği için en sağlılıklı fiyatı mağazamıza gelerek öğrenebilirsiniz. Hazır bir model isteyecek olursanız bununla ilgili fiyatı da mağazamızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Peşin ödemede bir indirim yapabilir misiniz?

Yapabiliriz. Bir sipariş verildiğinde zaten yaptığımız ödeme planı 1/3 siparişte, 1/3 teslimde, 1/3 teslim sonrası şeklindedir. Kredi kartına taksit imkanı da mevcuttur.

Kullandığınız boya sağlıklı mı?

Evet. Şu anda piyasada bulabileceğiniz en sağlıklı boyalardan biri olan Filli Boya’nın su bazlı boyalarını kullanmaktayız.

Evime gelen mobilya boya kokacak mı?

Şu an piyasadaki en kaliteli boya olan Filli Boya’nın su bazlı boyasını kullansak da mobilyalar boyandığında çok hafif bir koku olabilir. Bu koku kesinlikle eski tip boyalardaki gibi aylarca kalmaz ve zaten su bazlı olduğu için sağlığa bir zararı da yoktur. Bunun sıfıra inme süresi 1 hafta ile 15 gün arasındadır. Eğer yeterli zamanınız varsa o 15 günü biz havalandırır o şekilde teslim edebiliriz. Müşterilerimiz genelde mobilyalarına bir an önce kavuşmak için bunu tercih etmemekle birlikte bu koku o kadar düşük seviyededir ki bu güne kadar bu konuda en ufak bir şikayet almadık.

Peki boya harici kullanılan diğer malzemeler sağlıklı mı?.

Kullandığımız bütün malzemeler avrupa standartlarında olup bu malzemelin de en üst segmentlerinden seçmekteyiz. Kullanılan ahşap, boya, şilte ve tekstil haricinde menteşeler, raylar gibi mekanik parçalar da seneler boyunca tecrübelerimizle seçtiğimiz en sağlam ürünlerdir.

Menteşe, ray sistemlerinin kalitesi neden önemli?

Minik çocuğunuz derin bir uykuya dalmışken bir dolap kapağından, çekmeceden veya parmaklık rayından gelecek bir tıkırtı hem onun hem sizin huzurunuzu kaçırabilir. Dolayısı ile MikaDecor’da seçilen bütün aksesuarlar en sessiz çalışacak opsiyonlardan seçilmiştir.

Bebek mobilyası satın alırken başka nelere dikkat etmek gerekir?

Bu konuda hazırladığımız bir blog yazısı var. Mobilyanızı ister bizden alın ister başka yerden, dikkat elmeniz gereken 10 maddeyi sizler için sıralardık. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Özel model tasarım yapıyor musunuz?

Evet. Son senelerde artık müşterilerimiz ağırlıklı olarak özel tasarım talebinde bulunuyor. Önce bir ekip evinize gelip odanızın ölçüsünü alıyor. İç mimarımız tasarımını yapıyor. Atölyemizde üretip evinizde montajını gerçekleştiriyor.

Özel proje çizimine ekstra ücret talep ediyor musunuz?.

Hem evet hem hayır. Proje çizilirken bunun bir ücreti oluyor. Ancak projeyi yaptırmaya karar verdiğinizde bu meblağ mobilya fiyatınızdan düşülüyor. Yani çizilen projeyi bizimle yaptırdığınız sürece herhangi bir ücret alınmıyor.